C.A. (Cor) Kammeraad

foto C.A. (Cor) Kammeraad
bron: PZC/Beeldbank Zeeland

Zeeuwse graanhandelaar die vier jaar middenstands- en visserijwoordvoerder van de VVD in de Tweede Kamer was. Voor hij bij de VVD actief werd, lid van de Middenstandspartij en voor die partij in 1952 Tweede Kamerkandidaat. Actief voorzitter van de Kamer van Koophandel in Midden- en Noord-Zeeland. In 1965 was er sprake van dat hij als Kamerlid plaats moest maken voor Toxopeus of Witteveen die na hun aftreden als minister terugkeerden in de Kamer. Uiteindelijk kon hij echter lid blijven, zonder overigens al te zeer aan de weg te timmeren.

VVD
in de periode 1963-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Adrianus (Cor)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hazerswoude, 14 januari 1902

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 20 oktober 1978

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • Middenstandspartij
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid gemeenteraad van Middelburg, van 2 september 1958 tot 3 september 1974
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 27 juni 1961 tot 2 juni 1966
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 juli 1963 tot 22 februari 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid bestuur Nederlands Graan Centrum
  • plaatsvervangend lid SER (Sociaal-Economische Raad), van 1 april 1962 tot 1 april 1964

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met visserij en middenstandsaangelegenheden. Voerde onder meer het woord bij de behandeling van een wetsvoorstel over een tegemoetkoming aan oesterkwekers die schade leden door de Deltawerken.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was in 1923-1964 eigenaar van een molen aan de Oude Koudekerkseweg in Middelburg, waarmee ook graan werd gemalen

verkiezingen
  • Was in 1952 bij de Tweede Kamerverkiezingen tweede op de kandidatenlijst van de Middenstandspartij

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.