H. (Huub) Jongen

foto H. (Huub) Jongen
bron: Collectie DSM

Katholieke afgevaardigde uit Zuid-Limburg in het Nood-parlement. Kwam uit een zeer katholiek mijnwerkersgezin. Speelde in de Tweede Kamer een bescheiden rol. Voerde niet het woord, maar stelde wel enkele vragen over mijnbouwaangelegenheden en kwam op voor de belangen van mijnwerkers. Later Statenlid en wethouder van Heerlen.

RKSP, KVP
in de periode 1945-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Hubert (Huub)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Klimmen (Lb.), 1 februari 1900

overlijdensplaats en -datum
Heerlen, 2 oktober 1974

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 november 1945 tot 4 juni 1946
  • lid gemeenteraad van Heerlen, van 2 september 1946 tot 6 september 1966
  • wethouder (van sociale zaken) van Heerlen, van 2 januari 1959 tot 6 september 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Limburgse Bond van tambour- en fluitenantcorpsen
  • kerkmeester, R.K.-parochie te Heerlen-Heksenberg

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erevoorzitter Limburgse Bond van Tamboerkorpsen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/6)
  • Werd in december 1958 wethouder na een conflict in de KVP, waarbij wethouder Beenen moest aftreden. Het wethouderschap was hem al eerder aangeboden, maar toen moest hij bedanken omdat de directie van de Oranje-Nassaumijn het wethouderschap onverenigbaar achtte met zijn functie bij de mijn. Na een directiewisseling bij de mijn werd die combinatie wel toegestaan.
  • De wethouderswisseling in 1959 ging gepaard met een openlijke ruzie in de gemeenteraad met wethouder Beenen, die werd beticht van onjuiste declaraties en onterecht ontvangen presentiegelden
  • Zijn vader was eigenaar van een kleine eigen boerderij, winkelier (1910) en danszaalexploitant (1910)

verkiezingen
  • Was in 1946 bij de Eerste Kamerverkiezingen nummer 4 op de KVP-kandidatenlijst in Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.