Mr. G. Jannink

foto Mr. G. Jannink
bron: Onze Afgevaardigden

Dertien jaar de liberale afgevaardigde van het district Lochem. Zoon van een vooraanstaande Enschedese textielfabrikant. Advocaat in Amsterdam en Almelo en later gedeputeerde van Overijssel. Tamelijk actief als Tweede Kamerlid, onder andere op het gebied van de volksgezondheid. Op dat terrein vervulde hij tevens enkele nevenfuncties.

Liberale Unie
in de periode 1905-1918: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Gerrit

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Enschede, 25 juli 1865

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 5 april 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
Liberale Unie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Gedeputeerde Staten van Overijssel, van 5 november 1896 tot 2 juli 1907
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1905 tot 17 september 1918 (voor het kiesdistrict Lochem)
  • plaatsvervangend lid Centrale Raad van Beroep, van 1 januari 1919 tot 1 augustus 1935 (benoemd bij K.B. van 12 december 1918)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • voorzitter Centrale Commissie voor Drinkwatervoorziening, van 25 juli 1916 tot 1939
  • voorzitter vereniging tot Exploitatie van Volkssanatoria voor borstlijders in Nederland

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van januari 1916 tot april 1916

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met justitie, arbeid, volksgezondheid en met zaken betreffende zijn kiesdistrict

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • De familie Jannink was nauw gelieerd aan de families Ter Kuile en Van Heek, die eveneens textielfabrikanten voortbrachten
  • Zijn vader was textielfabrikant (firma "Jannink en Ter Kuile")

verkiezingen (3/5)
  • Versloeg in 1909 en 1913 A. baron van Heeckeren van Kell (arp) na herstemming
  • Versloeg in 1917 F.A.J. van Zeijl (comité anti-grondwetsherziening)
  • Was in 1918 geen kandidaat meer

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.