Tj. (Tjalle) Jager

foto Tj. (Tjalle) Jager

Bouwvakker uit Deventer, die bijna vijf jaar Tweede Kamerlid voor de CPN was. Behalve over volkshuisvesting sprak hij in de Kamer over economische onderwerpen, verkeer en waterstaat en maatschappelijk werk.

CPN
in de periode 1961-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Tjalle (Tjalle)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenwijkerwold, 7 december 1914

overlijdensplaats en -datum
Wolvega (gem. Weststellingwerf, Frl.), 10 februari 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
CPN (Communistische Partij van Nederland), vanaf 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid gemeenteraad van Deventer, van 6 september 1949 tot december 1967
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 april 1962 tot 22 februari 1967
  • lid Provinciale Staten van Overijssel, van 2 juni 1966 tot november 1968

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Interpelleerde op 21 februari 1963 minister Van Aartsen over maatregelen ter versnelling van de woningbouw
  • Interpelleerde op 14 april 1964 minister Bogaers over fabrieksmatige woningbouw als oplossing voor de woningnood

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In november 1953 vernietigde de Hoge Raad een arrest waarbij hij tot 30 gulden boete was veroordeeld vanwege openbare belediging van de Spaanse dictator Franco
  • Stelde in 1968 op verzoek van het partijbestuur zijn zetel in de Staten van Overijssel ter beschikking vanwege een geschil van mening over de buitenlandse politiek (de relatie met Communistisch China).

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.