Dr. M.J.J.A. (Sef) Imkamp

foto Dr. M.J.J.A. (Sef) Imkamp
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Katholiek, behoudend en enigszins dwars lid van de eerste en volgende Tweede Kamerfracties van D66. Stamde uit een Limburgse familie van notabelen en was in Nijmegen studiegenoot van Hans van Mierlo. Doorliep een ambtelijke carrière onder meer op het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Was in de Kamer woordvoerder op diverse beleidsterreinen (onder andere defensie, justitie en volksgezondheid). Nam in een aantal ethische kwesties behoudender standpunten in dan zijn fractiegenoten en stemde in 1976 als enige D'66'er tegen het initiatiefwetsvoorstel van PvdA en VVD over abortus.

D66
in de periode 1967-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Maria Joseph Jacobus Antonius (Sef)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Beek (Lb.), 10 maart 1925

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 juli 2013

3.

Partij/stroming

partij(en)
D'66 (Democraten 1966), vanaf 24 oktober 1966

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 7 december 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 mei 1973 tot 8 juni 1977
  • leraar maatschappijleer
  • werkzaam in de verslaafdenzorg in Amsterdam

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Interpelleerde op 14 april 1970 minister Den Toom over de flexible response strategie en de politieke consultaties bij het inzetten van nucleaire wapens
  • Interpelleerde op 10 februari 1971 staatssecretaris Van de Poel over kanalisatie van de Dommel

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Ontmoette tijdens zijn studie in Nijmegen Hans van Mierlo en bleef nadien met hem bevriend
  • Atoompacifist

uit de privésfeer
  • Zijn echtgenote was beeldhouwster. Zij was een achterkleindochter van jhr. J.M.B.J. van der Does de Willebois, Tweede Kamerlid en een achternicht van jhr. P.J.J.S.M. van der Does de Willebois, Eerste Kamerlid (haar oudoom)
  • Zijn vader werd 103 jaar
  • Zijn moeder overleed in juni 1929. Hij was toen vier jaar.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.