A.J. (Dolf) Hutschemaekers

foto A.J. (Dolf) Hutschemaekers
bron: Fotobureau Stokvis

Limburger die in 1972 met voorkeurstemmen tot Tweede Kamerlid werd gekozen. Afkomstig uit de kring van de Limburgse Land- en Tuinbouwbond. Typische regio-vertegenwoordiger, die zich in de Kamer vooral met landbouw, milieu, onderwijs en wetenschapsbeleid bezighield. Behoorde tot de rechtervleugel van zijn partij.

KVP
in de periode 1967-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Adolf Joseph (Dolf)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bocholtz (Lb.), 29 juni 1921

overlijdensplaats en -datum
Roermond, 24 oktober 2014

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • adjunct-secretaris LLTB (Limburgse Land- en Tuinbouwbond), tot 1964
  • secretaris belast met vormingswerk en maatschappelijke problemen, LLTB (Limburgse Land- en Tuinbouwbond), vanaf 1964 (nog 1970)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 8 juni 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/13)

  • lid bestuur Studiefonds Limburg
  • lid bestuur Sociaal-Historisch Centrum Limburg

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Onderwijs en Wetenschappen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 september 1971 tot juni 1973
  • ondervoorzitter vaste commissie voor het Wetenschapsbeleid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 13 oktober 1976 tot 8 juni 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder andere bezig met landbouw, onderwijs en wetenschappen en milieuhygiëne

opvallend stemgedrag (0/13)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1972 met voorkeurstemmen gekozen; kreeg 27.900 stemmen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.