Dr. H.F.R. Hubrecht

foto Dr. H.F.R. Hubrecht
bron: Onze Afgevaardigden

Amsterdamse ondernemer die zeventien jaar Tweede Kamerlid was voor de Liberale Unie. Aanvankelijk leraar en directeur van een Handelsschool en daarna directeur van een telefoonmaatschappij, hotel en administratiekantoor. Als afgevaardigde voor een Amsterdams district sprak hij vaak over scheepvaartaangelegenheden. Was ook actief in de Amsterdamse Kamer van Koophandel en enige tijd gedeputeerde van Noord-Holland.

Liberale Unie
in de periode 1901-1918: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Henri François Rudolf

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlaardingen, 15 september 1844

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 1 augustus 1926

begraafplaats en -datum
Driehuis-Westerveld, 5 augustus 1926 (crematie)

3.

Partij/stroming

partij(en)
Liberale Unie

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Vooruitstrevend-liberale Kamerclub, van 2 december 1902 tot juni 1905

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 6 juli 1898 tot 4 juli 1923 (1898-1919 voor het kiesdistrict Amsterdam I)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1901 tot 17 september 1918 (voor het kiesdistrict Amsterdam I)
  • lid Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, van 16 juli 1918 tot 4 juli 1923

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • voorzitter Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam, omstreeks 1918
  • lid Raad van Beroep voor de directe belastingen te Amsterdam

afgeleide functies, presidia etc. (2/5)
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1915 tot februari 1916
  • lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van juli 1917 tot november 1917

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer veelal over posterijen (telefonie), consulaten en scheepvaartzaken

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/6)
  • Zette zich in Amsterdam in voor de openbare leeszaal en bibliotheek
  • Zijn moeder overleed in 1847, toen hij nog geen drie was
  • Zijn vader was ontvanger der registratie

verkiezingen (3/6)
  • Versloeg in 1913 J.W. Smit (rk) na herstemming
  • Versloeg in 1917 W. Heineken (comité anti-grondwetsherziening)
  • Was in 1918 geen kandidaat meer

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.