Ir. G.A.A. (Louis) Horsmans

foto Ir. G.A.A. (Louis) Horsmans

Limburgs KVP-politicus die vier jaar Tweede Kamerlid was en daarnaast twaalf jaar gedeputeerde. Zoon van een boer en zelf eveneens aanvankelijk agrariër. Speelde in de KVP-fractie een bescheiden rol als woordvoerder landbouw en waterstaat, maar was als resultaatgerichte gedeputeerde een belangrijk provinciaal bestuurder. Als portefeuillehouder ontgrondingen speelde hij een belangrijke rol bij het grindwinningsbeleid en als milieugedeputeerde zette hij zich in voor verbetering van de waterzuivering.

KVP
in de periode 1963-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerardus Aloysius Antonius (Louis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ulestraten, 3 februari 1918

overlijdensplaats en -datum
Maria-Hoop (gem. Echt), 13 maart 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 maart 1963 tot 5 juni 1963
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1963 tot 22 februari 1967
  • lid Gedeputeerde Staten (belast met waterstaat, verkeer, landbouw, ontgrondingen en milieu) van Limburg, van 2 juni 1966 tot 7 juli 1978 (sinds 1974 loco-Commissaris van de Koningin)
  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Limburg, van 1 februari 1977 tot 1 augustus 1977 (na het vertrek van Ch.J.M.A. van Rooy)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid Raad van Commissarissen Grondmij.
  • lid PPD (Provinciale Planologische Dienst) in Limburg, omstreeks 1970

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met landbouw, (Limburgse) verkeersaangelegenheden, alsmede met Koninkrijksrelaties en financiën. Voerde in 1964, 1965 en 1966 het woord bij de behandelingen van de begroting van Landbouw en Visserij en voorts bij de behandeling van ontwerp-Wet motorrijtuigenbelasting.

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Een broer van hem was priester
  • Zijn zwager, J.W. Janssen, was burgemeester van Ulestraten
  • Zijn vader was wethouder van Voerendaal

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.