J.S.F. van Hoogstraten

foto J.S.F. van Hoogstraten
bron: Onze Afgevaardigden

Voormalige ritmeester der Huzaren, die bij de verkiezingen in 1909 als antirevolutionair in Utrecht Kamervoorzitter Roëll versloeg. Had het leger vanwege lichamelijk letsel moeten verlaten en wijdde zich sindsdien voornamelijk aan Christelijk filantropisch werk en aan studie van maatschappelijke problemen. Als Kamerlid sprak hij enkele malen over militaire en koloniale zaken.

ARP
in de periode 1909-1913: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Samuel François

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 7 juni 1859

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 30 juni 1936

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1909 tot 16 september 1913 (voor het kiesdistrict Utrecht II)
  • lid gemeenteraad van Arnhem, van 2 september 1913 tot 6 maart 1923
  • lid Gedeputeerde Staten van Gelderland, van 6 maart 1923 tot 3 juli 1923

officiersrangen (2/3)
  • eerste luitenant der cavalerie, van 6 november 1886 tot 1896
  • ritmeester der cavalerie b.d., 1896 (als zodanig gepensioneerd wegens lichamelijk letsel)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/8)

  • voorzitter Vereniging School met de Bijbel
  • buitengewoon lid Gedeputeerde Staten van Gelderland, tot 6 maart 1923

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak enkele malen in de Tweede Kamer, met name over Indische Zaken en over militaire aangelegenheden

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn derde echtgenote was een achternicht van jhr. J. Schuurbeque Boeije, Tweede Kamerlid, en een achternicht van jhr. M. de Jonge, secretaris-generaal van Financiën
  • Een zoon van hem was burgemeester van Hengelo (Gld.)
  • Zijn vader was lid van Provinciale Staten van Zuid-Holland (1851-1871)

verkiezingen
  • Werd in 1901 in het district Arnhem na herstemming verslagen door P. Rink (lu)
  • Versloeg in 1909 Tweede Kamervoorzitter jhr. J. Röell (vl) na herstemming
  • Werd in 1913 na herstemming verslagen door J. van Leeuwen (sdap)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.