G.B. 't Hooft

foto G.B. 't Hooft
bron: Beeldbank Noord-Hollands Archief

Landbouwer uit de Haarlemmermeer die in 1894 als voorstander van kiesrechtuitbreiding voor de ARP in de Tweede Kamer kwam. Afkomstig uit het Land van Heusden en Altena. Was in de Haarlemmermeer bijna vijftig jaar actief als raadslid en zat tevens in de Staten van Noord-Holland. Sprak in de Kamer opmerkelijk vaak over onderwerpen die met paarden te maken hadden. Stoere landman, die aan de rand van de Haarlemmermeer een prachtige boerderij met fraaie tuin bewoonde. Bereikte de leeftijd van 93 jaar en was toen één van de oudste inwoners van de Haarlemmermeer.

ARP
in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Gerrit Blankers

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Veen (N.Br.), 3 februari 1840

overlijdensplaats en -datum
Aalsmeerderbuurt (gem. Haarlemmermeer), 12 juli 1933

begraafplaats en -datum
Hoofddorp, 15 juli 1933

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Takkiaan, 1894

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Haarlemmermeer)
  • kantonrechter-plaatsvervanger, kanton Haarlemmermeer, van 3 december 1903 tot 1 september 1913
  • wethouder van Haarlemmermeer, van 9 maart 1915 tot 2 maart 1916

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Burgerlijk Armbestuur te Haarlemmermeer, omstreeks 1897 en nog in 1901
  • plaatsvervangend voorzitter Commissie voor de ongevallenverzekering te Haarlemmermeer, tot 1921

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak slechts zelden in de Tweede Kamer; voerde onder meer een aantal malen het woord over onderwerpen met betrekking tot paarden (begrotingsartikelen begroting Landbouw)
  • Stemde in 1896 tegen de ontwerp-Kieswet van Van Houten

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was landbouwer in de Haarlemmermeer en gemeenteraadslid van Haarlemmermeer. In 1868 volgde hij zijn vader op als raadslid.

verkiezingen
  • Versloeg in 1894 F.J.M.A. Reekers (rk) na herstemming
  • Versloeg in 1897 F.J.M.A. Reekers (rk) na herstemming
  • Werd in 1901 verslagen door F.H. van Wichen (rk), na herstemming

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.