J. (Jan) Heij

foto J. (Jan) Heij
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Hervormde boerenzoon van de Veluwe, die zich dankzij agrarisch onderwijs en zelfstudie opwerkte tot secretaris-penningmeester van de Gelderse Boeren- en Tuindersbond. Vele jaren raadslid en wethouder van Arnhem voor de CHU. Later burgemeester. Sprak als lid van de Eerste Kamer vooral over sociale zaken, volksgezondheid en landbouw. Bescheiden op samenwerking gerichte man, die vanuit een hechte geloofsovertuiging de samenleving wilde diende.

CHU, CDA
in de periode 1968-1979: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ede, 2 juli 1920

overlijdensplaats en -datum
Amersfoort, 6 mei 1999

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • CHU (Christelijk-Historische Unie), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van 13 juli 1965 tot 3 juni 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 16 januari 1968 tot 1 januari 1979
  • burgemeester van Scherpenzeel, van 1 mei 1969 tot 1 augustus 1985

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Stichting Dienstverlening Christelijk Onderwijs, van 1967 tot 1990
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van 1969 tot juni 1973

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Sociale Zaken (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 1 oktober 1968 tot 1 januari 1979

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Eerste Kamer vooral bezig met sociale zaken en volksgezondheid en daarnaast met landbouw en maatschappelijk werk

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Bedankte als lid in verband met zijn gezondheid

verkiezingen
  • In 1966, 1971 en 1977 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • Werd in juli 1966 met voorkeurstemmen tot Eerste Kamerlid gekozen, maar liet de zetel over aan de hoger geplaatste S.R. Knottnerus

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.