Dr. N.H.L. (Nico) van den Heuvel

foto Dr. N.H.L. (Nico) van den Heuvel
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Bosschenaar die ruim twinitg jaar namens de KVP-Tweede Kamerfractie woordvoerder was op het raakvlak van justitie en economische zaken. Zo voerde hij het woord bij debatten over de wet op de economische delicten, het industrieel eigendom en over de vestigingswetgeving. Ook woordvoerder op het gebied van vervoerszaken en voorzitter van de bescheiden Kamercommissie voor Deltazaken. Aanvankelijk advocaat en daarna directeur van de Katholieke Middenstandsbond. Was tevens fractievoorzitter KVP in gemeenteraad van Den Bosch. Sprak met een onmiskenbaar Brabants accent.

KVP
in de periode 1948-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Nicolaas Henricus Ludovicus (Nico)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Huijbergen (N.Br.), 21 januari 1907

overlijdensplaats en -datum
Vught, 30 mei 1985

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • directeur Bureau van de NRKM (Nederlandse Rooms-Katholieke Middenstandsbond), bisdom 's-Hertogenbosch, van 1945 tot januari 1972
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juli 1948 tot 10 mei 1971
  • lid gemeenteraad van 's-Hertogenbosch, van 1 september 1953 tot 6 september 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • adviseur NRKM (Nederlandse Rooms-Katholieke Middenstandsbond), bisdom 's-Hertogenbosch
  • lid Commissie ordelijk economisch verkeer, vanaf 10 december 1964

afgeleide functies, presidia etc. (2/9)
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp inzake Recht op industrieel eigendom (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 februari 1965 tot juni 1968
  • voorzitter bijzondere commissie voor het wetsvoorstel wijziging van de Drank- en Horecawet in verband met verbeteringen in de overgangsbepalingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 25 augustus 1967 tot oktober 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Was in 1957 één van de woordvoerders van zijn fractie bij de behandeling van de ontwerp-Deltawet
  • Voerde in 1963 het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet beroep administratieve beschikkingen

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1961 genoemd als nieuwe staatssecretaris van Economische Zaken. Benoemd werd echter drs. F.J.W. Gijzels.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.