Mr. P.Ch.J. Hennequin

foto Mr. P.Ch.J. Hennequin
bron: Onze Afgevaardigden

Liberaal Tweede Kamerlid uit Zeeuws-Vlaanderen. Telg van een voorname familie uit Sluis, die zelf burgemeester van Aardenburg en van Sint-Kruis was. Was tevens Statenlid en voorzitter van de Zeeuwse Maatschappij voor Landbouw. Werd in 1894 als anti-Takkiaan gekozen in het district Oostburg. In de Kamer kwam hij vooral op voor de belangen van zijn streek en van de landbouw. Zo pleitte hij voor verbetering van het wegennet en voor de aanleg van telefoonverbindingen in Zeeuws-Vlaanderen, en voor maatregelen tot verbetering van paardenrassen.

Liberale Unie, oud- of vrije liberalen
in de periode 1891-1909: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Pieter Christiaan Jacobus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sluis, 20 mei 1851

overlijdensplaats en -datum
Aardenburg, 2 februari 1912

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • (oud-)liberaal
  • anti-Takkiaan, 1894

partij(en)
Bond van Vrije Liberalen, vanaf 23 juni 1906

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 4 november 1879 tot 6 juli 1910 (voor het kiesdistrict Sluis)
  • burgemeester van Aardenburg, van 16 februari 1888 tot 1 augustus 1907 (benoemd bij K.B. van 7 februari; geïnstalleerd 21 februari)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1891 tot 20 maart 1894 (voor het kiesdistrict Oostburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 21 september 1909 (voor het kiesdistrict Oostburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/9)

  • voorzitter van de regelingscommissie voor de paardenfokkerij
  • lid Raad van Commissarissen Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen, omstreeks 1901 en nog in 1909

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
erelid Zeeuwse Maatschappij voor Landbouw, van 1909 tot 1912 (ontslag als voorzitter wegens slechte gezondheid)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met de ontsluiting van Zeeuws-Vlaanderen, landbouw, het landbouwonderwijs en de financiële verhouding Rijk-gemeenten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • De familie Hennequin was gedurende twee eeuwen een belangrijke familie in Sluis; van oorsprong uit Frankrijk, wegens godsdienstvervolging naar Nederland gekomen in 1698
  • Had jarenlang een slechte gezondheid
  • Zijn vader was wethouder van Sluis en lid van Provinciale Staten van Zeeland (1850-1879)

verkiezingen (3/5)
  • Versloeg in 1901 J.F. Heemskerk (arp)
  • Versloeg in 1905 J.H. Blum (arp)
  • Was in 1909 geen Kamerkandidaat meer

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.