J.C. Haspels

foto J.C. Haspels
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In de Hoekse Waard geboren gereformeerde burgemeester, eerst van Enkhuizen, later van Bussum, die geheel gevormd werd in de gemeenteadministratie. Had grote verdiensten voor de vorming en opleiding van gemeenteambtenaren en was zeer actief in de ARP. Als vruchtbaar publicist over gemeentefinanciën had hij een aardige bijverdienste. Als financieel woordvoerder van de ARP in de Eerste Kamer onderscheidde hij zich vooral door zijn grote kennis van de financiën der lagere overheden. Intelligent man, onversaagd in het debat.

ARP
in de periode 1960-1963: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannis Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Piershil (Z.H.), 1 oktober 1901

overlijdensplaats en -datum
Bussum, 28 augustus 1965

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • waarnemend burgemeester van Andijk, van mei 1945 tot 16 mei 1946
  • burgemeester van Bussum, van 1 juli 1949 tot 28 augustus 1965
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 april 1960 tot 5 juni 1963

gevangenschap/internering
geïnterneerd gevangenenkampen te Vught, Sint-Michielsgestel en Haaren, van 1942 tot 1944

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/13)

  • voorzitter examencommissie gemeenteadministratie, omstreeks 1960
  • lid Raad voor de Gemeentefinanciën, vanaf 1 januari 1962

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder financiën en financiën lagere overheden van de ARP-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was vanaf 1944 actief in het verzet in Noord-Holland

verkiezingen
  • Was in 1956 kandidaat in Groep III: Noord-Holland en Friesland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.