Mr. E.L. baron van Hardenbroek van Lockhorst

foto Mr. E.L. baron van Hardenbroek van Lockhorst
Bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Landedelman en advocaat uit Utrecht, die in 1866 als conservatief in het district Amersfoort tot Tweede Kamerlid werd gekozen. Sprak enkele keren over landbouw-aangelegenheden (met name over de bestrijding van veeziekten). Woonde op kasteel Hardenbroek en was burgemeester van Leusden en van Stoutenburg.

conservatief
in de periode 1866-1870: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Ernest Louis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sterkenburg (later gem. Driebergen), 19 januari 1829

overlijdensplaats en -datum
Leusden, 23 april 1877

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 februari 1868 tot 1 juni 1874 (voor het kiesdistrict Amersfoort)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 november 1866 tot 3 januari 1868 (voor het kiesdistrict Amersfoort)
  • gemeentesecretaris van Stoutenburg, van 1 januari 1864 tot 1 december 1868
  • burgemeester van Stoutenburg, van 1 oktober 1863 tot 1 december 1868

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Collegie van de Slaperdijk, omstreeks 1871

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Stemde in 1868 tegen de motie-Blussé van Oud-Alblas, die uitsprak dat de Kamerontbinding van 1867 niet in het landsbelang was geweest
  • Stemde in 1867 vóór de begroting van Buitenlandse Zaken

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/5)
  • Nam in 1874 ontslag als Kamerlid vanwege zijn gezondheid
  • Zijn vader was landeigenaar en lid van Provinciale Staten van Utrecht
  • Een dochter van hem was getrouwd met een broer van W.H. de Beaufort (Tweede en Eerste Kamerlid en minister), een andere dochter was gehuwd met een zoon van W.J. Roijaards van den Ham (Tweede Kamerlid)

verkiezingen
  • Werd in 1866 in de eerste stemmingsronde gekozen. Versloeg onder anderen jhr. L.H. van Asch van Wijck en H. Verloren van Themaat.
  • Werd in 1868 in de eerste stemmingsronde met groot verschil gekozen
  • Versloeg in 1871 J.A. Alberdingk Thijm na herstemming

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.