Mr. C.J.A.M. (Kees) ten Hagen

foto Mr. C.J.A.M. (Kees) ten Hagen
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Nijmeegse advocaat en PvdA-politicus. Medeoprichter en redacteur van de illegale bladen 'Christofoor' en 'Je Maintiendrai'. Behoorde tot de katholieken die na de oorlog 'doorbraken' naar de PvdA. Was in de Tweede Kamerfractie een deskundige op het gebied van wederopbouw en volkshuisvesting. Harde werker. Overleed nadat hij voor het Kamergebouw bij het oversteken was aangereden.

partijloos, PvdA
in de periode 1945-1957: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Cornelis Johan Anton Marie (Kees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Voorburg, 19 november 1904

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 11 maart 1957

begraafplaats en -datum
Nijmegen 14-03-1957

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • partijloos, tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 november 1945 tot 11 maart 1957
  • wethouder (van onderwijs, cultuur, personeel en financiën) van Nijmegen, van 27 november 1945 tot 26 oktober 1946
  • lid gemeenteraad van Nijmegen, van 25 oktober 1946 tot 11 maart 1957

gevangenschap/internering
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van juli 1942 tot september 1942 (ontslagen wegens ernstige ziekte en opname in ziekenhuis te 's-Hertogenbosch)
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van augustus 1944 tot oktober 1944

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Staatscommissie inzake herziening van de Woningwet, vanaf 1947
  • lid bestuur stadspark "De Goffert" te Nijmegen

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Wederopbouw en Volkshuisvesting (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 17 september 1953 tot 16 november 1956
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Bouwnijverheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 16 november 1956 tot 11 maart 1957

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met volkshuisvesting en aangelegenheden inzake de wederopbouw

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde tot de linkervleugel van de PvdA

uit de privésfeer
  • Medeoprichter van de Gemeenschap Beeldende Kunstenaars Nijmegen
  • Was van de zomer 1951 tot juli 1952 afwezig wegens ziekte
  • Overleed in het Sint Johannes de Deo-ziekenhuis nadat hij op 7 maart bij het oversteken van de Vijverdam in Den Haag was aangereden door een auto en ernstige hoofdwonden had opgelopen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.