O.M.F. (Oscar) Haffmans

foto O.M.F. (Oscar) Haffmans
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Notaris uit het Noord-Limburgse Helden, die negen jaar Eerste Kamerlid was. Doorliep het katholieke elite-gymnasium in Katwijk en studeerde notariaat in Leiden. Zijn vader was eveneens notaris. Was in Limburg een bekend en populair landbouwvoorman en trad ook in de Senaat vooral op als landbouwspecialist. Vrome katholiek en organisator van retraire-dagen.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP
in de periode 1908-1923: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Oscar Maria Franciscus (Oscar)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Helden-Dorp (gem. Helden), 5 september 1859

overlijdensplaats en -datum
Helden-Dorp (gem. Helden), 2 september 1933

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 2 mei 1901 tot maart 1908 (voor het kiesdistrict Venlo)
  • lid gemeenteraad van Helden, van september 1907 tot 1920
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 27 maart 1908 tot 22 juni 1932 (1908-1923 voor Limburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • voorzitter Provinciaal Comité regeringsjubilieum koningin Wilhelmina, van januari 1923 tot augustus 1923
  • actief in de Katholieke Sociale Actie

afgeleide functies, presidia etc. (2/6)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 juli 1930 tot 16 september 1930
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 16 december 1930 tot 30 juni 1931

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschemheer fanfare "St. Caecilia" (oprichter)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer hoofdzakelijk over binnenlandse zaken en landbouw-aangelegenheden

opvallend stemgedrag (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam in 1932 ontslag vanwege langdurige ziekte

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn moeder was een Duitse
  • Een zoon van hem was burgemeester van Aarle-Rixtel (1938-1955) en van Nuenen c.a. (1955-1962)
  • Een dochter van hem was gehuwd met een zoon van W.H.J.Th. van Basten Batenburg, Tweede en Eerste Kamerlid

anekdotes en citaten
  • Toen er in 1926 in het Kurhaus ter ere van de 80-jarige verjaardag van Senaatsvoorzitter Van Voorst tot Voorst een diner werd gegeven, trad hij als oudste lid op als tafelvoorzitter.

verkiezingen
  • Werd in 1923 en 1929 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.