Ir. J.G. (Jacques) Gooden

foto Ir. J.G. (Jacques) Gooden
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke senator uit een Limburgse aannemersfamilie. Werd in Delft opgeleid voor ingenieur en was daarna onder meer directeur van Openbare Werken in Breda en directeur van een middelgroot aannemingsbedrijf. Bekleedde ook militaire functies (als reserve-officier). Hield zich als Eerste Kamerlid voor KVP en CDA bezig met verkeer en waterstaat en defensie.

KVP, CDA
in de periode 1963-1983: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jacobus Gerardus (Jacques)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Meijel (Lb.), 21 april 1916

overlijdensplaats en -datum
Breda, 29 december 1987

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • directeur aannemingsmaatschappij N.V. "Vliet en van Dulst" te Rotterdam, van 1961 tot 1970
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 6 juni 1962 tot 1968
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 16 september 1980
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1981 tot 13 september 1983

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/12)

  • lid Raad van Commissarissen "Asselbergs & Nachenius" B.V. te Breda, omstreeks maart 1978
  • lid Raad van Commissarissen handel- en industrie maatschappij "Struyk" B.V. te Oosterhout, omstreeks 1978

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1971 tot 17 september 1974
  • plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 24 september 1974 tot 16 september 1980

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder defensie en verkeer en waterstaat van de KVP- en CDA-Eerste Kamerfracties. Hield zich ook bezig volkshuisvesting.

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • In 1963, 1969, 1971 en 1974 gekozen door en in 1981 kandidaat in Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg
  • Werd in 1983 herkozen met voorkeurstemmen, maar aanvaardde zijn benoeming niet. Werd opgevolgd door A. Postma.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.