Mr. H.R.W. baron van Goltstein van Oldenaller

foto Mr. H.R.W. baron van Goltstein van Oldenaller
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Van de Gelderse Veluwe afkomstige baron, die lange tijd diplomatieke functies bekleedde en in 1853 Eerste Kamerlid werd. In de Eerste Kamer gekozen als pleitbezorger van een behoudende politiek; voerde in zijn negenjarige senaatsperiode echter nauwelijks het woord. Zoon van de burgemeester van Wageningen, die tijdens de Republiek bestuurlijke functies vervulde, en vader van Kamerlid en minister W. van Goltstein.

conservatief
in de periode 1853-1862: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Rudolph Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 10 maart 1790

overlijdensplaats en -datum
Putten, 24 oktober 1868

3.

Partij/stroming

stroming(en)
conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1853 tot 15 september 1862 (voor Gelderland)
  • opperceremoniemeester des Konings, van 11 juli 1854 tot 29 juli 1860
  • opperjagermeester des Konings, van 29 juni 1860 tot 24 oktober 1868

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • kamerheer honorair, vanaf 12 februari 1820
  • dijkgraaf Arkenheemse polder, vanaf 1853

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Behoorde in 1859 tot de 16 leden die vóór een (verworpen) wetsvoorstel stemden over herziening van het tarief voor in- en uitvoerrechten
  • Behoorde in 1860 tot de 20 leden die tegen de (verworpen) ontwerp-wet over aanleg en exploitatie van de Noorder- en Zuiderspoorwegen stemden

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was burgemeester van Wageningen, bewindhebber van de V.O.C., gecommitteerde in de Raad van State en in de Generaliteitsrekenkamer

niet-aanvaarde politieke functies
  • minister van Buitenlandse Zaken (meermalen aangeboden in 1843)

predicaten/adellijke titels
  • baron, 1 april 1820

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.