N. Glinderman

Antirevolutionair Tweede Kamerlid ten tijde van het eerste coalitiekabinet. Belastinginspecteur en rijksontvanger die in verschillende plaatsen werkzaam was. Tijdens zijn verblijf in Zeeuws-Vlaanderen gekozen in het district Oostburg. Sprak enkele malen over financiële ontwerpen en interpelleerde de minister van Waterstaat over het telegrafische verkeer tussen Walcheren en Zeeuws-Vlaanderen. Echte regio-vertegenwoordiger, die alleen belastingen als specialisme had. In 1891 niet herkozen.

antirevolutionair
in de periode 1888-1891: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Nicolaas

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vianen (Z.H.), 21 oktober 1843

overlijdensplaats en -datum
Bussum, 15 augustus 1924

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 15 september 1891 (voor het kiesdistrict Oostburg)
  • lid gemeenteraad van Alkmaar, van september 1899 tot 7 september 1915
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 3 juli 1901 tot 1 juli 1919 (voor het kiesdistrict Alkmaar)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak zelden; voornamelijk over belastingen en over Zeeuwse aangelegenheden
  • Interpelleerde op 8 mei 1890 minister Havelaar over een storing in het telegraafverkeer tussen Zeeuws-Vlaanderen en Walcheren

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1891 verloor hij bij de verkiezingen de steun van de katholieken, omdat hij voorstander was van de persoonlijke dienstplicht en vóór de wet op de suikeraccijns had gestemd

uit de privésfeer
Zijn vader was winkelier te Vianen

verkiezingen
  • Versloeg in 1888 P.C.J. Hennequin (lib.) na herstemming
  • Werd in 1891, 1894 en 1897 in Oostburg verslagen door P.C.J. Hennequin (lib.)
  • Werd in 1909 in het district Alkmaar na herstemming verslagen door jhr. P. van Foreest (vl)

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.