Ir. L.J.M. (Louis) Feber

foto Ir. L.J.M. (Louis) Feber
bron: Gemeentearchief Den Haag

Indisch specialist in de Tweede Kamer en KVP-wethouder van Den Haag. Was als ingenieur op het gebied van de volkshuisvesting werkzaam in Nederlands-Indië en behoorde tot de oprichters van de Indische Katholieke Partij. Werd na zijn terugkeer in Nederland in 1922 woordvoerder koloniale aangelegenheden van de RKSP-fractie. Tegenstander van Colijns aanpassingspolitiek. Stapte in 1933 over naar Haagse gemeentepolitiek, waar hij lange tijd wethouder van volkshuisvesting was. Schreef enkele literaire werken en was actief op cultureel gebied.

Algemeene Bond (RKSP), RKSP
in de periode 1922-1936: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Louis Jean Marie (Louis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bergen op Zoom, 24 april 1885

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 3 juli 1964

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • IKP (Indische Katholieke Partij), vanaf 1918
  • RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij), tot 22 december 1945
  • KVP (Katholieke Volkspartij), vanaf 22 december 1945

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juli 1922 tot 15 september 1925
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 1928 tot 28 april 1936
  • waarnemend burgemeester van 's-Gravenhage, van 1 januari 1947 tot 1 juni 1947 (na de pensionering van burgemeester De Monchy)
  • waarnemend burgemeester van 's-Gravenhage, van 23 mei 1949 tot 2 december 1949 (na het aftreden van burgemeester Visser)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid Haags Philosophisch Genootschap
  • voorzitter Anjerfonds, afdeling 's-Gravenhage

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was koloniaal-woordvoerder van de RKSP-Tweede Kamerfractie
  • In 1925 zorgde een door hem ingediend (en aangenomen) amendement ervoor dat er geen gelijk aantal inheemse en Europese leden in de Volksraad kwam

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Richtte in 1918 samen met J.I.J.M. Schmutzer de Indische Katholieke Partij op
  • Werd in 1933 gekozen tot wethouder als opvolger van Drees. Hij versloeg A.E.J. de Vries-Bruins, kandidate van de SDAP met 24 tegen 16 stemmen.
  • Trad in 1955 af als wethouder toen hij 70 jaar werd

uit de privésfeer
Zijn vader was eerste luitenant der infanterie in het KNIL (Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.