Mr. T.A. (Tiemen) van Dijken

foto Mr. T.A. (Tiemen) van Dijken
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Uit de Achterhoek afkomstige zoon van een predikant die zijn sporen vooral verdiende als provinciebestuurder, maar die tevens Kamerlid was. Was als ambtenaar werkzaam bij onder meer de Raad van State en het ministerie van Economische Zaken, en werd in 1933 Tweede Kamerlid voor de ARP. Hij bleef dat tot 1946, in welk jaar hij niet werd herkozen. Vanaf 1950 zestien jaar gedeputeerde van Zuid-Holland. Die functie combineerde hij één jaar met het lidmaatschap van de Eerste Kamer.

ARP
in de periode 1933-1966: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Timon Arnoldus (Tiemen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Aalten, 2 juli 1897

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 9 februari 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juni 1933 tot 4 juni 1946
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1950 tot 2 juni 1966
  • lid Gedeputeerde Staten (onder meer belast met toezicht op gemeenten, onderwijs en volksgezondheid) van Zuid-Holland, van 4 juli 1950 tot 2 juni 1966
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1965 tot 20 september 1966

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/22)

  • lid afdeling lager onderwijs, Onderwijsraad
  • lid raad van commissarissen diverse vennootschappen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer over uiteenlopende onderwerpen, onder meer onderwijs, sociale zaken, landbouw en waterstaat
  • Hield zich als Eerste Kamerlid bezig met binnenlandse zaken, overheidspensioenen en justitie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kreeg in 1933 het aanbod om secretaris-generaal op Economische Zaken te worden, maar sloeg dit af vanwege zijn benoeming tot Tweede Kamerlid

uit de privésfeer
Wist zich tijdens de Bezetting steeds aan gevangenschap te onttrekken

verkiezingen
  • Was bij de Tweede Kamerverkiezingen in 1946 14e op de ARP-kandidatenlijst en werd niet herkozen
  • Was in 1963 Eerste Kamerkandidaat in Groep IV: Zuid-Holland

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.