J.B. van Dijk

foto J.B. van Dijk

Amsterdamse fabrikant, die elf jaar Tweede Kamerlid voor de Katholieken was. Actief in het Amsterdamse katholieke verenigingsleven en tevens gemeenteraadslid. Buiten de Kamer daarnaast vooral actief op het gebied van de sociale verzekeringen en medeoprichter en voorzitter van de Katholieke Werkgeversorganisatie. In de Kamer sprak hij vooral over financieel-economische onderwerpen.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1918-1929: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johannes Baptiste

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 4 maart 1856

overlijdensplaats en -datum
Oisterwijk, 20 mei 1935

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • fabrikant (likeurstoker) te Amsterdam, van 1875 tot 1912
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 3 september 1901 tot 3 september 1907 (gekozen in district VIII)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1918 tot 17 september 1929

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid Raad van Toezicht Rijksverzekeringsbank, van 1921 tot juli 1925
  • voorzitter Raad van Toezicht Rijksverzekeringsbank, van 1 juli 1925 tot 1 september 1929

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over economische onderwerpen, waterstaat, landbouw en financiën

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Medeoprichter van de (landelijke) R.K. Werkgeversvereniging

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.