J. Duyvis

foto J. Duyvis
bron: Gemeentearchief Zaanstad

Fabrikant en burgemeester van Koog aan de Zaan, die een kleine twee jaar lid was van de Tweede Kamer. Telg van een bekende Zaanse koopmansfamilie en gehuwd met een dochter van de fabrikant Verkade. Verhinderde in 1884 de terugkeer van oud-minister Kappeyne van de Coppello in de Kamer. Voerde als Kamerlid enkele keren het woord bij economische onderwerpen en bij de behandeling van het initiatiefvoorstel-Reekers over de zeevisserij.

liberaal
in de periode 1884-1886: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Jacob

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Achternaam oorspronkelijk "Duijvis"

geboorteplaats en -datum
Zaandam, 19 november 1832

overlijdensplaats en -datum
Utrecht, 24 april 1908

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid gemeenteraad van Utrecht, van januari 1880 tot 4 september 1895
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1884 tot 11 oktober 1884 (voor het kiesdistrict Haarlem)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 november 1884 tot 18 mei 1886 (voor het kiesdistrict Haarlem)
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 7 juli 1886 tot 6 juli 1898 (voor het kiesdistrict Utrecht)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

comités van aanbeveling, erefuncties etc.
beschermheer Utrechtsche Metaalbewerkers- en Machinistenbond "de Eensgezindheid"

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer een aantal malen over marine-aangelegenheden, visserij en nijverheid

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij werd als burgemeester van Koog aan de Zaan opgevolgd door zijn broer Jan Spekham Duyvis
  • Zijn vader was burgemeester van Koog aan de Zaan (1859-1862)

verkiezingen (3/5)
  • Was in 1886 geen kandidaat
  • Werd in 1887 in het district Utrecht verslagen door J.E.N. baron Schimmelpenninck van der Oye en Æ. baron Mackay (a.r.)
  • Was in 1894 met H.A. van Beuningen verliezend liberaal kandidaat in het district Utrecht

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.