Mr. Th.J.A. Duynstee

foto Mr. Th.J.A. Duynstee
bron: Het Leven/Spaarnestad/HGvN

Rechter die dertien jaar namens de katholieken in de Tweede Kamer zat. Hagenaar van geboorte en onder meer opgeleid aan het katholieke elite-gymnasium in Katwijk aan de Rijn. Na advocaat in Tilburg te zijn geweest als rechter actief in de Betuwe en in het zuiden des lands. In 1905 koos het district Druten hem tot zijn afgevaardigde als opvolger van Travaglino. Speelde in de Kamer een weinig opvallende rol als juridisch deskundige. Werd tijdens zijn Kamerlidmaatschap vicepresident van het Bossche Gerechtshof.

Rooms-Katholieken, Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1905-1918: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Theodorus Johannes Antonius

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Achternaam oorspronkelijk "Duijnstee"

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 23 februari 1858

overlijdensplaats en -datum
's-Hertogenbosch, 6 december 1918

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • raadsheer Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, van 1 mei 1903 tot 1 juli 1916
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 juni 1905 tot 21 juni 1916 (voor het kiesdistrict Druten)
  • vicepresident Gerechtshof te 's-Hertogenbosch, van 1 juli 1916 tot 6 december 1918
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 27 juli 1916 tot 17 september 1918 (voor het kiesdistrict Druten)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1914 tot januari 1915

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over justitiële onderwerpen en over waterstaat (rivieren)

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Een jongere zus was gehuwd met een broer van H.M.J. Blomjous, Eerste Kamerlid
  • Zijn broer Willem was priester en hoogleraar straf-, strafproces- en strafrechttoepassingsrecht aan de Katholieke Universiteit Nijmegen
  • Zijn vader was metselaar

verkiezingen (3/5)
  • Versloeg in 1909 Z.D.J.W. Gulden (sdap)
  • Versloeg in 1913 A.C.M. Rijke (rk)
  • Werd in 1917 bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.