Drs. W.R.V. (Willy) Dusarduijn

foto Drs. W.R.V. (Willy) Dusarduijn
Bron: Fotobureau Stokvis

Zeeuws-Vlaamse socioloog, boerenzoon met een Belgische moeder, die carrière maakte in diverse katholieke maatschappelijke organisaties en de Zeeuwse politiek. Was bijna zes jaar Tweede Kamerlid voor de KVP en hield zich als typische regiovertegenwoordiger veel met Zeeuwse aangelegenheden bezig. Was daarnaast onder meer woordvoerder maatschappelijk werk. Na zijn Kamerlidmaatschap tot zijn vroege dood burgemeester van Sas van Gent.

KVP
in de periode 1967-1972: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Willy Rogez Victor (Willy)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
IJzendijke (Zld.), 29 september 1928

overlijdensplaats en -datum
Gent (België), 30 augustus 1986

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • burgemeester van Sas van Gent, van 1 februari 1973 tot 30 augustus 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 7 december 1972
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 2 juni 1966 tot 5 juni 1974

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • lid commissie milieubeheer, VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten)
  • lid Stichting Oude Zeeuwse Kerken in Zeeland

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met maatschappelijk werk, waterstaat en volksgezondheid. Tevens woordvoerder voor Zeeuwse aangelegenheden (o.a. bij het wetsvoorstel inzake gemeentelijke herindeling van Zeeuws-Vlaanderen in 1969).

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was landbouwer
  • Hij overleed in een ziekenhuis in Gent

verkiezingen
  • Was in 1972 dertiende op de KVP-kandidatenlijst in de kieskringen V t/m XIII (westelijke lijst) en werd niet herkozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.