C. Donker Tzn.

foto C. Donker Tzn.
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In Friesland geboren maar in West-Friesland woonachtige notaris en gemeentesecretaris, die vier jaar namens Noord-Holland in de Senaat zat. Vervulde diverse bestuurlijke en waterstaatkundige functies. Voerde in de Kamer geen enkele keer tijdens een debat het woord.

liberaal
in de periode 1887-1891: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Cornelis

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Tzn. staat voor Teekeszoon

geboorteplaats en -datum
Workum (Frl.), 7 april 1826

overlijdensplaats en -datum
Benningbroek (gem. Sijbekarspel, N.H.), 17 december 1891

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/9)

  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 8 september 1863 tot oktober 1887 (voor het kiesdistrict Enkhuizen)
  • dijkgraaf Ambacht van West-Friesland "Vier Noorder Koggen", van 1 januari 1877 tot 17 december 1891
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 31 oktober 1887 tot 27 maart 1888 (voor Noord-Holland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 17 december 1891 (voor Noord-Holland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • lid bestuur Zuiderzee-Vereeniging, van april 1886 tot 17 december 1891
  • voorzitter Westfriesche locaal-spoorwegmaatschappij

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nimmer het woord gevoerd in de Eerste Kamer

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was onderwijzer te Workum
  • Zijn schoonvader was burgemeester van Beemster

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.