Mr. C.S. van Dobben de Bruijn

foto Mr. C.S. van Dobben de Bruijn
bron: RHC Rijnstreek

Antirevolutionair bestuurder en Kamerlid. Zoon van een orthodox-hervormde kaashandelaar uit Bodegraven. Werd na zijn rechtenstudie in Utrecht op 27-jarige leeftijd burgemeester van het Zuid-Hollandse Hazerswoude. Vierentwintig jaar later werd hij burgemeester van zijn geboortedorp. Na de verkiezingen van 1933 combineerde hij die functie vier jaar met het Tweede Kamerlidmaatschap voor de ARP. Speelde als waterstaatsdeskundige in de Kamer een bescheiden rol.

ARP
in de periode 1933-1937: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Cornelis Simon

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Bodegraven, 28 oktober 1873

overlijdensplaats en -datum
Gouda, 10 januari 1947

begraafplaats en -datum
Bodegraven, 15 januari 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • burgemeester van Bodegraven, van 1 november 1924 tot 1 november 1938 (benoemd bij K.B. van 18 oktober, geïnstalleerd 6 november)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 9 mei 1933 tot 8 juni 1937
  • waarnemend burgemeester van Bodegraven, van 6 mei 1945 tot 1 januari 1946

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Commissie van Advies en Toezicht "Christelijke HBS" te Alphen aan den Rijn, omstreeks 1933
  • lid verenigingsraad NCRV (Nederlandse Christelijke Radio-Vereniging), afdeling Zuid-Holland, omstreeks 1933

afgeleide functies, presidia etc.
lid vaste commissie voor Openbare Werken, Verkeers- en Waterstaatsaangelegenheden (Tweede Kamer der Staten-Generaal)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak eenmaal in de Tweede Kamer, bij de behandeling van de begroting van Waterstaat voor 1934

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Behoorde in 1906 met Visscher en Duymaer van Twist tot de oprichters van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Hervormde Kerk
  • Een zoon van hem was burgemeester van Oud-Alblas (1937-1952), van Zwammerdam (1952-1964) en van Hazerswoude (1964-1970)
  • Zijn vader was kaashandelaar

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.