Mr. G.A. (Gerrit) Diepenhorst

foto Mr. G.A. (Gerrit) Diepenhorst
bron: Persoonlijkheden

ARP-bestuurder en politicus die zowel politiek als maatschappelijk op vele terreinen actief was. Zoon van een vlasboer uit de Hoekse Waard. Advocaat in Rotterdam en later dertig jaar gedeputeerde van Utrecht. Als Tweede Kamerlid vooral deskundig op het gebied van het vervoerswezen. Vader van Prof. I.A. Diepenhorst en broer van het Eerste Kamerlid Prof. P.A. Diepenhorst. Beschikte over veel humor en stond bekend als een soepele, intelligente en doortastende bestuurder.

ARP
in de periode 1937-1946: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Gerrit Arnoldus (Gerrit)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Strijen, 11 juni 1889

overlijdensplaats en -datum
Zeist, 3 augustus 1969

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1937 tot 4 juni 1946
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 20 juni 1946 tot januari 1961
  • waarnemend Commissaris van de Koningin in Utrecht, van 3 juli 1946 tot 16 maart 1947

gevangenschap/internering
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Buchenwald, van 27 november 1940 tot 15 november 1941
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Haaren, van 16 november 1941 tot 11 mei 1942
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, vanaf 11 mei 1942

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid bestuur Stichting Drinkwaterleiding Zuid-Utrecht
  • lid bestuur Provinciale Utrechtse Bond voor Vreemdelingenverkeer

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter begrotingscommissie voor Verkeer en Energie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 12 december 1945 tot 3 juni 1946

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was verkeers- en vervoersspecialist van de ARP-Tweede Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Vroeg eind 1960 ontslag als Gedeputeerde Staten vanwege gezondheidsredenen

uit de privésfeer
  • Een broer van hem was burgemeester van Oud-Beijerland (1938-1949)
  • Zijn vader was landbouwer en vlashandelaar
  • Zijn beide zoons waren hoogleraar

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Eerste Kamer, juni 1947 (tussentijdse vacature)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.