R.J.A. Diepen

foto R.J.A. Diepen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Tilburgse lakenfabrikant, die een kleine vijf jaar voor de katholieken Eerste Kamerlid was. Gelieerd aan voorname Tilburgse (ondernemers)families als Straeter en Bahlmann. Als Eerste Kamerlid sprak hij vooral over economische onderwerpen. Overleed op 45-jarige leeftijd.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1915-1920: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Rudolph Johan August

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Tilburg, 4 januari 1875

overlijdensplaats en -datum
Tilburg, 3 februari 1920

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid gemeenteraad van Tilburg, van 3 september 1901 tot 3 februari 1920
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 8 mei 1913 tot december 1915 (voor het kiesdistrict Tilburg)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 28 december 1915 tot 3 februari 1920 (voor Noord-Brabant)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid commissie van toezicht op het lager onderwijs te Tilburg
  • lid hoofdstembureau kieskring Tilburg, vanaf 1918

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer enkele malen over financiële en economische onderwerpen

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1920 als Eerste Kamerlid opgevolgd door zijn zwager B.Th.C. Straeter

uit de privésfeer
  • Zijn vader en mgr. A.F. Diepen, bisschop van Den Bosch, waren neven van elkaar
  • Zijn vader was lakenfabrikant bij de firma "Gebr. Diepen" (1870-1895)

anekdotes en citaten
  • Toen hij in maart 1913 tot Statenlid was gekozen, bracht de Harmonie 'L'Echo des Montagnes' hem een serenade

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.