J.C. (Coen) Deering

foto J.C. (Coen) Deering
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Uit de Vrijzinnig-Democratische Bond afkomstig PvdA-Tweede Kamerlid. Onderwijsman, die op diverse middelbare scholen geschiedenisleraar was. Na de oorlog directeur van een school voor Voorbereidend Hoger en Middelbaar Onderwijs in Voorburg. Als Tweede Kamerlid in de periode 1946-1948 onderwijswoordvoerder. Aan een tweede periode als Kamerlid kwam al snel noodgedwongen een einde vanwege een geschil met de gemeente Rotterdam.

PvdA
in de periode 1946-1957: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Coenraad (Coen)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 6 augustus 1900

overlijdensplaats en -datum
Haaksbergen, 12 maart 1990

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • VDB (Vrijzinnig-Democratische Bond), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van 9 februari 1946 tot 1970
  • DS'70 (Democratisch-Socialisten 1970), omstreeks 1970

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/13)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 juli 1946 tot 27 juli 1948
  • lid gemeenteraad van Voorburg, van 6 september 1946 tot 1 september 1949
  • rector Tweede HBS ("Libanonlyceum") te Rotterdam-Kralingen, van 1 september 1949 tot 1 september 1965
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 4 december 1956 tot 1 mei 1957

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Onderwijsraad, vanaf 1 januari 1956 (nog in 1959)
  • lid bestuur Hoofdbedrijfschap Ambachten, vanaf 1966

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter begrotingscommissie voor Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 september 1947 tot juli 1948
  • voorzitter afdeling Algemeen vormend voorbereidend hoger en Algemeen vormend middelbaar onderwijs (Onderwijsraad)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was onderwijs-specialist van de PvdA-Tweede Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Moest in 1957 bedanken als Kamerlid, omdat het gemeentebestuur van Rotterdam hem geen non-activiteit wilde verlenen als rector van het Libanon-college. Vanwege de geringe schadeloosstelling en de onzekerheid van een politieke loopbaan koos hij voor het onderwijs.

uit de privésfeer
Zijn vader was kleermaker

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.