Mr. F.H.J.M. (Frits) Daams

foto Mr. F.H.J.M. (Frits) Daams
bron: Fotobureau Stokvis

Katholieke doorbraaksocialist, die zich met grote bewogenheid inzette voor de zwakkeren in de samenleving. Bekwaam jurist die als Tweede Kamerlid voor de PvdA niet alleen woordvoerder was over maatschappelijk werk en justitie, maar ook over de grondpolitiek en het middenstandsbeleid. Begon zijn loopbaan bij de Katholieke Middenstandsbond en was daarna ambtenaar op Economische Zaken. Velerlei activiteiten op gebied van de zwakzinnigenzorg, het gehandicaptenbeleid en de toelating van spijtoptanten uit Indonesië.

PvdA
in de periode 1956-1969: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Fredericus Henricus Josephus Maria (Frits)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vught, 16 maart 1920

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 13 juli 2001

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/11)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 1 november 1969
  • directeur Centraal Bureau Nederlandse Vereniging voor Sociaal-Pedagogische Zorg te 's-Gravenhage, van 1 november 1969 tot 1 oktober 1975 (fulltime)
  • raadadviseur gehandicaptenbeleid, ministerie van Volksgezondheid en Milieuhygiëne, van 1 oktober 1975 tot 1 april 1985 (belast met het secretariaat van de interdepartementale stuurgroep gehandicaptenbeleid)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/19)

  • vicevoorzitter Interdepartementale Stuurgroep Gehandicaptenbeleid
  • secretaris Commissie "Vroegtijdige Onderkenning van Ontwikkelingsstoornissen"

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Voerde in 1967 het woord bij de behandeling van de Wet sociale werkvoorziening
  • Interpelleerde op 5 maart 1968 staatssecretaris Van Veen over een tegemoetkoming in ziektekosten t.b.v. gepensioneerd rijkspersoneel

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was winkelier en handelaar in olie en wijnen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.