Mr. W.C.J.J. Cremers

foto Mr. W.C.J.J. Cremers
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

In Groningen geboren katholieke politicus en rechter. Na zijn rechtenstudie griffier van het kantongerecht in Winschoten, en vervolgens rechter, raadsheer en vicepresident van een gerechtshof. Kwam in 1887 voor het district Almelo in de Tweede Kamer en maakte in 1891 vrijwillig plaats voor Dr. Schaepman, die in Wijk-bij-Duurstede niet herkozen was. Was daarna elf jaar Eerste Kamerlid. Publiceerde enkele wetenschappelijke studies.

Rooms-Katholieken, Schaepmaniaan
in de periode 1887-1904: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Cornelis Johannes Josephus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groningen, 17 januari 1818

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 24 mei 1906

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/11)

  • vicepresident Gerechtshof te Arnhem, van 1 augustus 1882 tot 1 januari 1898
  • lid gemeenteraad van Arnhem, van januari 1885 tot juni 1900
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor het kiesdistrict Almelo)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1 mei 1888 tot 15 september 1891 (voor het kiesdistrict Almelo)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1893 tot 23 juli 1904 (voor Gelderland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid Centrale Watersnood-commissie in Overijssel, 1895
  • lid verschillende plaatselijke besturen

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1895 tot 2 augustus 1896
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van april 1899 tot juli 1899

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/5)
  • Stemde in 1901 tegen de ontwerp-Gezondheidswet
  • Stemde in 1901 tegen de ontwerp-Woningwet

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Kwam in 1891 terug op aanvaarding van zijn benoeming als Tweede Kamerlid om zo Schaepman, die was verslagen in het district Wijk bij Duurstede, de mogelijkheid te bieden alsnog in de Tweede Kamer te komen

uit de privésfeer
  • Een zoon was gehuwd met een dochter van jhr. R.A.J.B.M. van Nispen tot Sevenaer, die in 1875 kortstondig Tweede Kamerlid was
  • Zijn vader was rentenier

verkiezingen (3/5)
  • Versloeg in 1888 W.J. Geertsema (lib.)
  • Versloeg in 1891 W.H. Dikkers (lib.)
  • Was in 1894 geen kandidaat

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.