Ir. P.A.M. (Pam) Cornelissen

foto Ir. P.A.M. (Pam) Cornelissen
bron: Fotobureau Dijkstra

Altijd drukbezige volksvertegenwoordiger. Onmiskenbare vertegenwoordiger van het Brabantse katholicisme. In de Tweede Kamer vijftien jaar woordvoerder volkshuisvesting en verkeer. Was voor hij Kamerlid werd werkzaam als ingenieur in Nigeria en projectleider bij de nieuwbouw van Schiphol en de bouw van de nieuwe Daffabriek in Born. Nadien lange tijd europarlementariër. In het Europees Parlement een gekend deskundige op het gebied van de binnenvaart en de Rijnvaart. Hield zich in Brussel en Straatsburg tevens indringend bezig met begrotingszaken.

KVP, CDA
in de periode 1967-1999: lid Tweede Kamer, lid Europees Parlement

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Peter Antonius Maria (Pam)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Langeweg (gem. Terheijden, N.Br.), 13 januari 1934

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • lid agglomeratieraad van Eindhoven, van 1966 tot 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 19 januari 1982
  • watergraaf, waterschap De Dommel en de Aa, van januari 1982 tot juli 1984
  • lid Europees Parlement, van 24 juli 1984 tot 20 juli 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/5)
  • voorzitter raad van toezicht plaatselijke bank te Best
  • adviseur aannemingsbedrijf

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/7)
  • lid Bouwbegeleidingscommissie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 november 1977 tot 16 januari 1982
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 24 januari 1978 tot 19 januari 1982

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde in 1970 staatssecretaris Van de Poel (van natuurbehoud) over plannen tot kanalisatie van de Dommel
  • Interpelleerde op 4 december 1979 minister Tuijnman over de beslissing Willemsspoorverbinding

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.


op het gebied van de EU (2/8)
  • Diende in januari 1997 een verslag in inzake het Witboek (van de Europese Commissie) over het luchtverkeerbeheer (openstelling van het Europese luchtruim).
  • Diende in maart 1998 een verslag in over een grotere verkeersveiligheid in de EU, onder meer door gebruik van attentielampen overdag verplicht te stellen.

U ziet een selectie van activiteiten. In de uitgebreide versie is het gehele overzicht van activiteiten in te zien.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in november 1980 kandidaat voor het burgemeesterschap van Oss, maar minister Wiegel benoemde de PvdA'er Eppo van Veldhuizen
  • Behoorde in augustus 1981 tot de zestien CDA-fractieleden die alleen tegen het ontwerp-regeerakkoord tussen CDA, PvdA en D66 stemden, omdat fractievoorzitter Van Agt bij aanvaarding zou opstappen
 

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.