Mr. G.J.P. (George) Cammelbeeck

foto Mr. G.J.P. (George) Cammelbeeck
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Eindhovense advocaat en PvdA-senator. Behoorde tot de linkervleugel van de PvdA en stemde onder meer tegen de goedkeuring van het huwelijk van prinses Beatrix. Was als advocaat verdediger van provo's. Na zijn Eerste Kamerlidmaatschap voorzitter van het College van Bestuur van de Universiteit van Amsterdam.

PvdA
in de periode 1952-1971: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

George Joseph Paul (George)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 17 augustus 1919

overlijdensplaats en -datum
Vreeland (gem. Loenen, Utr.), 6 juni 1997

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 15 juli 1952 tot 10 mei 1971 (werd in 1955 op 27 september geïnstalleerd)
  • lid Provinciale Staten van Noord-Brabant, van 1960 tot 1964
  • voorzitter College van Bestuur, Universiteit van Amsterdam, van 1 augustus 1972 tot 8 oktober 1984

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/4)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • kantonrechter-plaatsvervanger te Eindhoven, vanaf 19 september 1950
  • voorzitter televisie-forum "Welbeschouwd" (VARA-televisie), vanaf januari 1960 (nog in 1968)

afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • voorzitter commissie van rapporteurs voor de begroting Kabinet van de vice-minister-president ('de West') 1965 (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van februari 1965 tot maart 1965
  • voorzitter commissie voor de Verzoekschriften (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 9 juni 1970 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder justitie, volkshuisvesting, culturele zaken en Koninkrijksaangelegenheden van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/7)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Behoorde tot de sympathisanten van Nieuw-Links
  • Verloor in 1971 zijn zetel door loting in Provinciale Staten van Zuid-Holland tussen hem en prof. L.M. de Rijk

uit de privésfeer (3/8)
  • Bracht in 1968, na afloop van een bezoek van een parlementaire delegatie aan de Antillen, een privébezoek aan Cuba. Liet zich na afloop daarvan tamelijk positief uit over het Castro-regime.
  • Was in 1969 medeoprichter van het Palestinacomité
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van het RK-Tweede Kamerlid J.B. van Dijk

verkiezingen
  • In 1952, 1955, 1956, 1963 en 1969 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

niet-aanvaarde politieke functies
  • lid Eerste Kamer, september 1976 (bedankt)

pseudoniemen, bij-, koos- en schuilnamen
"De Rooie advocaat uit Eindhoven"

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.