Mr. C.J.E. graaf van Bylandt

foto Mr. C.J.E. graaf van Bylandt
bron: Onze Afgevaardigden

Conservatief-liberaal Tweede Kamerlid. Zoon van een Commissaris des Konings, staatsraad en Eerste Kamervoorzitter. Was werkzaam bij de Raad van State en vervolgens gemeenteraadslid in Den Haag en ambtenaar op Buitenlandse Zaken. Achttien jaar gedeputeerde van Zuid-Holland. Als afgevaardigde voor het district Gouda hield hij zich vooral bezig met onderwijszaken.

oud- of vrije liberalen
in de periode 1894-1901: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carel Jan Emilius

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 8 januari 1840

overlijdensplaats en -datum
Wassenaar, 18 juli 1902

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • anti-Takkiaan, 1894
  • oud-liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 2 juli 1878 tot 18 juli 1902 (voor het kiesdistrict 's-Gravenhage)
  • lid Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van 4 juli 1883 tot 3 juli 1891
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 mei 1894 tot 17 september 1901 (voor het kiesdistrict Gouda)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Hoge Raad van Adel, van 7 november 1900 tot 18 juli 1902
  • voorzitter Comité voor eene volkshulde bij het huwelijk van H.M. de Koningin, 1901

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer hoofdzakelijk over onderwijszaken

8.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Versloeg in 1894 Th.G.G. Valette (lib./takkiaan) na herstemming; derde kandidaat was A. Kuyper (arp)
  • Versloeg in 1897 L.F. Duymaer van Twist (arp) na herstemming
  • Werd in 1901 verslagen door Th. Heemskerk (arp)

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.