J.P.I. Buteux

Liberaal uit Zuid-Beveland die op 28-jarige leeftijd zijn vader opvolgde als burgemeester van Heinkenszand. Vervulde dat ambt tevens in twee andere kleine gemeenten. Was van 1859 tot 1870 gedeputeerde en daarna griffier van de Staten van Zeeland. Keerde echter later terug als gedeputeerde. Vanaf 1886 twee jaar 'zwijgend' lid van de Tweede Kamer. Schoonzoon van de Zeeuwse Commissaris Van Heemstra.

Liberale Unie
in de periode 1886-1888: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Johan Pieter Idus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heinkenszand, 13 april 1828

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 7 januari 1900

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/12)

  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 7 juli 1876 tot 7 januari 1900 (voor het kiesdistrict Middelburg)
  • lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, van 7 juli 1876 tot 3 juli 1895
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 juli 1886 tot 17 augustus 1887 (voor het kiesdistrict Middelburg)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1887 tot 27 maart 1888 (voor het kiesdistrict Middelburg)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/7)

  • voorzitter commissie van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen van de Hervormde gemeenten in Zeeland, omstreeks 1890
  • lid Raad van Commissarissen De Nederlandsche Bank, tot mei 1896

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Heeft nimmer het woord gevoerd in de Tweede Kamer

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • De familie kwam oorspronkelijk uit Amiens (Frankrijk)
  • Zijn zoon was burgemeester van Oost- en West-Souburg en van Zoutelande (1893-1925)
  • Zijn vader was burgemeester van Heinkenszand, commies-griffier en kantonrechter

verkiezingen
  • Versloeg in 1886 de antirevolutionairen L.W.Ch. Keuchenius en jhr. M.A. de Savornin Lohman
  • Versloeg in 1887 de antirevolutionairen Ch. Lucasse en Th. Heemskerk
  • Was in 1888 geen kandidaat meer

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.