B.J. (Ben) van Buel

foto B.J. (Ben) van Buel
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Tweede Kamerlid van de KVP uit Oss. Was aanvankelijk schilder en later vakbondsbestuurder. In de Tweede Kamer hield hij zich vooral bezig met sociale zaken. Zo sprak hij in 1967 bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet op de sociale werkvoorziening. Gold als het prototype van de backbencher en speelde in de grote KVP-fractie slechts een bescheiden rol. Combineerde zijn Kamerlidmaatschap enige tijd met het wethouderschap in Oss.

KVP
in de periode 1961-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Bernardus Johannes (Ben)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Achternaam bij vonnis van 17 mei 1943 gewijzigd van "Van Buul" in "Van Buel"

geboorteplaats en -datum
Oss, 13 juni 1913

overlijdensplaats en -datum
Beneden-Leeuwen (gem. West Maas en Waal, Gld.), 13 september 1995

begraafplaats en -datum
Oss, 19 september 1995

3.

Partij/stroming

partij(en)
KVP (Katholieke Volkspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 20 maart 1959
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 april 1961 tot 10 mei 1971
  • lid gemeenteraad van Oss, van 6 september 1966 tot 3 september 1974
  • wethouder van Oss, van 1967 tot 3 september 1974

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • lid bestuur R.K. Levensschool, omstreeks 1970
  • voorzitter woningbouwvereniging te Oss, omstreeks 1970

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met sociale zaken (bezitsvorming, sociale werkvoorziening, werkende jongeren) en maatschappelijk werk (opvang buitenlandse werknemers, bijstandswet).

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

anekdotes en citaten
  • Over hem ging in 1963 de anekdote dat hij zijn maidenspeech nog moest houden toen hij de Kamer al weer verliet

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.