Mr. B. Brouwer

Vrij onopvallend liberaal Tweede Kamerlid voor het district Almelo. Begon zijn werkzame leven als advocaat in Almelo en vervulde later de functie van officier van justitie in Heerenveen en Almelo. Stemde vóór het 'kinderwetje' van Van Houten, maar tegen het amendement-Dumbar over opheffing van het gezantschap bij de paus.

liberaal
in de periode 1871-1875: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Barend

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Almelo, 14 juni 1826

overlijdensplaats en -datum
Arnhem, 24 februari 1879

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 juni 1871 tot 20 september 1875 (voor het kiesdistrict Almelo)
  • officier van justitie, Arrondissementsrechtbank te Arnhem, van 1 juni 1870 tot 1 januari 1877
  • officier van justitie, Arrondissementsrechtbank te Heerenveen, van 1 april 1864 tot 1 juni 1870

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • lid commissie van administratie over het Huis van burgerlijke en militaire verzekeringen te Almelo
  • lid commissie van regenten over het Huis van Arrest te Nijmegen, vanaf 30 april 1871

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak drie keer in het openbaar, onder andere bij de algemene beschouwingen in 1874
  • Stemde in 1871 tegen het amendement-Dumbar over de opheffing van het gezantschap bij de Paus

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman

verkiezingen (3/6)
  • Werd in 1875 verslagen door J.R. Corver Hooft (cons.)
  • Versloeg in 1871 bij de periodieke verkiezingen G.A. Vos de Wael (rk)
  • Werd in 1871 bij tussentijdse verkiezingen bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.