J. (Johan) van de Brake

foto J. (Johan) van de Brake
bron: Fotobureau Stokvis

Tweede Kamerlid voor de Boerenpartij, later voor de Groep-Harmsen (Binding Rechts). Was aanvankelijk lid van de SGP. Veehouder op de Veluwe. Als secretaris van de Boerenpartij was hij in 1968 hoofdrolspreler bij de breuk met Koekoek, die hem eigenmachtig optreden verweet. Tijdens de rumoerige partijvergaderingen roerde hij zich danig, maar in de Kamer veel minder.

Boerenpartij, groep-Harmsen (ex-BP)
in de periode 1967-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Johannes (Johan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Doornspijk, 7 april 1916

overlijdensplaats en -datum
Elburg, 1 februari 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SGP (Staatkundig-Gereformeerde Partij), tot 1958
  • Boerenpartij, van 1958 tot juni 1968 (geroyeerd)
  • Binding Rechts, vanaf 19 oktober 1968

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Harmsen, van 27 juni 1968 tot 10 mei 1971

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • lid Provinciale Staten van Gelderland, van september 1963 tot 3 juni 1970
  • lid gemeenteraad van Ermelo, van 6 september 1966 tot 1 september 1970 (sinds 1968 als onafhankelijk lid)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met landbouw, visserij en verkeer en waterstaat

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Volgde in 1965 Koekoek op als Statenlid

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.