F. Bos

foto F. Bos

Landbouwer uit Twente die in 1918 de eerste vertegenwoordiger van de Plattelandersbond in de Tweede Kamer was. Verliet de Kamer echter al na een jaar om plaats te maken voor de veel radicalere (en onbehouwener) Boer Braat. Was gemeenteraadslid in Lonneker en actief als bestuurder van landbouwscholen en zuivel- en landbouworganisaties in Twente.

Plattelandersbond, Neutrale fractie
in de periode 1918-1919: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Frederik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Usselo (gem. Lonneker, Ov.), 28 mei 1866

overlijdensplaats en -datum
  • Twekkelo (gem. Lonneker, Ov.), 11 juni 1931
  • Officier in de Orde van Oranje-Nassau, 31 augustus 1926

3.

Partij/stroming

partij(en)
Plattelandersbond

lid tussentijds gevormde fractie(s)
Neutrale fractie, van 27 september 1918 tot 16 september 1919

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • grootontginner te Lonneker
  • lid gemeenteraad van Lonneker, van september 1915 tot 11 juni 1931
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1918 tot 16 september 1919

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/14)

  • voorzitter bestuur Zuivelfabriek te Enschede, van 1927 tot 11 juni 1931
  • lid bestuur Vereeniging tot stichting en instandhouding van scholen voor huishoud-, landbouw-huishoudonderwijs en maatschappelijk werk te Enschede, van januari 1931 tot 11 juni 1931

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak slechts eenmaal in de Tweede Kamer; bij de interpellatie-Sannes over de melkvoorziening

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Was in 1917 medeoprichter van de Coöperatieve Land-, Tuinbouw en Veilingvereeniging "Twenthe" te Enschede
  • Zijn vader was landbouwer

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.