M. Boogaerdt Bzn.

foto M. Boogaerdt Bzn.
bron: privécollectie

Liberaal die ruim een maand Tweede Kamerlid voor het district Gouda was, maar nooit in het parlement verscheen. Vanwege zijn gezondheid moest hij zijn Kamerlidmaatschap snel beëindigen. Hij was nadien nog wel wethouder van zijn woonplaats Krimpen aan de Lek, een ambt dat hij ook voordien al had bekleed. Eigenaar van een houthandel.

Liberale Unie
in de periode 1891: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Meindert

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Bzn. staat voor Bernarduszoon

geboorteplaats en -datum
Krimpen aan de Lek, 10 oktober 1849

overlijdensplaats en -datum
Krimpen aan de Lek, 27 april 1913

3.

Partij/stroming

partij(en)
Liberale Unie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 15 september 1891 tot 28 oktober 1891 (voor het kiesdistrict Gouda)
  • wethouder van Krimpen aan de Lek, van 3 september 1907 tot 27 april 1913
  • waarnemend burgemeester van Krimpen aan de Lek, van 15 september 1907 tot 27 november 1907

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Wegens ziekte woonde hij na zijn beëdiging door de koningin-regentes op 16 september 1891 geen enkele vergadering bij. Hij had volgens AR-dagblad De Standaard vóór de verkiezingen gezegd een kandidatuur te hebben aanvaard met de verwachting niet te zullen worden gekozen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader was houtzaagmolenaar en houthandelaar familiebedrijf de "Wed. M. Boogaerdt en zoon"
  • Werd in 1913 als wethouder opgevolgd door zijn zoon Bernardus

verkiezingen
  • Versloeg in 1891 bij de algemene verkiezingen O.J.E. baron van Wassenaer van Catwijck (a.r.) na herstemming

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.