W.H. Bogaardt

foto W.H. Bogaardt
bron: Het Leven/Spaarnestad/HGvN

Eén van de Indische specialisten van de katholieken in de Tweede Kamer. Afgevaardigde voor het district Breda. Was eerder werkzaam bij de posterijen in Indië. Had als inspecteur van de post- en telegraafdienst, die zich bezighield met het herstel van telegraafskabels geheel Nederlands-Indië doorgereisd. In Nederland was hij actief bij de Katholieke Sociale Actie.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1906-1918: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Willem Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Soerabaja (Ned.-Indië), 19 februari 1862

overlijdensplaats en -datum
Breda, 14 november 1918

3.

Partij/stroming

stroming(en)
R.K. (Rooms-Katholieken)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • inspecteur eerste klasse, Post- en telegraafsdienst in Nederlands-Indië, van 1904 tot januari 1906 (op non-actief)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1906 tot 14 november 1918 (in 1906-september 1918 voor het kiesdistrict Breda)
  • lid gemeenteraad van Breda, van 7 september 1915 tot 14 november 1918

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Centrale Raad van de KSA (Katholieke Sociale Actie), vanaf 1911
  • lid hoofdbestuur Anti-Opiumbond, omstreeks 1914

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was Indisch specialist van de Katholieken in de Tweede Kamer

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Toen hij de eerste keer tot Tweede Kamerlid werd gekozen, verbleef hij nog in Nederlands-Indië. Hij kwam in januari 1906 naar Nederland.

uit de privésfeer
Overleed aan de Spaanse griep

verkiezingen (3/4)
  • Versloeg in 1909 Dr. J.A.H.v.d. Brink (sdap)
  • Versloeg in 1913 Dr. G.W.Kernkamp (vdb)
  • Versloeg in 1917 P. Binkhorst van Oudcarspel en in Koedijk (comité anti-grondwetsherziening)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.