Dr. C.W.Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam

foto Dr. C.W.Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam

Kenner van Indië die koloniaal-woordvoerder van de CHU in de Tweede Kamer was. Oud-zendingsconsul in Nederlands-Indië, die afstudeerde op een dissertatie over de christelijke zending. Werd in zijn fractie op koloniaal gebied als een autoriteit beschouwd. Had oog voor de belangen van de inlandse bevolking. Na de oorlog aanhanger van de doorbraakgedachte. Tamelijk deftige, gedistingeerde baron.

CHU
in de periode 1922-1937: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Carel Wessel Theodorus

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Ook wel: Van Boetzelaer van Asperen en Dubbeldam

geboorteplaats en -datum
De Bilt, 5 juli 1873

overlijdensplaats en -datum
De Bilt, 21 januari 1956

3.

Partij/stroming

partij(en)
CHU (Christelijk-Historische Unie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • zendingsconsul te Batavia (Ned.-Indië), van 1906 tot juli 1919
  • landeigenaar te De Bilt
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juli 1922 tot 8 juni 1937

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/10)

  • voorzitter diverse zendingsconferenties
  • lid bestuur Koninklijk Instituut voor de taal-, land- en volkenkunde van Nederlandsch-Indië

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Indische Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 1934 tot juni 1937

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was koloniaal specialist van de CHU in de Tweede Kamer

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Ondertekende in december 1945 met 48 partijgenoten een verklaring tegen samenwerking tussen ARP en CHU

uit de privésfeer
  • Was medeoprichter van de NCSV (Nederlandsche Christelijke-Studenten Vereeniging)
  • Stelde geregeld zijn landgoed open voor zendingsdagen van de protestantse kerken
  • Zijn vader was landeigenaar, wethouder van De Bilt en lid van Provinciale Staten van Utrecht

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.