F.W.C. Blom

foto F.W.C. Blom
bron: Collectie-Van Eck (Nationaal Archief)

Rotterdamse handelaar, die zich als liberaal Tweede Kamerlid voor het district Rotterdam vooral met handel, financiën en koloniën bezighield. Medestander van Fransen van de Putte. Publiceerde regelmatig in tijdschriften over economische onderwerpen. Kundig behartiger van de Rotterdamse handelsbelangen.

Puttianen, liberaal
in de periode 1862-1876: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

François Willem Cornelis

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 3 oktober 1809

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 15 januari 1877

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • liberaal
  • 'Puttiaan', van 1862 tot 1866 (getrouwen van I.D. Fransen van de Putte)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 6 november 1850 tot 1 juli 1862 (voor het kiesdistrict Rotterdam)
  • lid gemeenteraad van Rotterdam, van 23 oktober 1851 tot 13 december 1866
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 24 april 1862 tot 1 oktober 1866 (voor het kiesdistrict Rotterdam)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 november 1866 tot 3 januari 1868 (voor het kiesdistrict Rotterdam)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 februari 1868 tot 10 februari 1876 (voor het kiesdistrict Rotterdam)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Kamer van Koophandel van Rotterdam, van 1849 tot 1865

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Stemde op 23 maart 1868 vóór de motie-Blussé van Oud-Alblas, die uitsprak dat de Kamerontbinding van 1867 niet in het landsbelang was geweest
  • Stemde in 1874 tegen de ontwerp-Vestingwet van minister Weitzel

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam ontslag als Kamerlid in verband met gezondheid

uit de privésfeer
Zijn vader was apotheker en handelaar in chemicaliën

verkiezingen (3/6)
  • Werd in 1868 bij de algemene verkiezingen in de eerste stemmingsronde gekozen (tegenkandidaten waren onder anderen D.C.A. graaf van Hogendorp en F. s'Jacob)
  • Versloeg in 1869 onder anderen D.C.A. graaf van Hogendorp (a.r.) en jhr. J.W. van Loon (a.r.)
  • Versloeg in 1873 onder anderen L.W.Ch. Keuchenius (a.r.) en A. Kuyper (a.r.)

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.