D. Blankenheym

foto D. Blankenheym
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Rotterdamse katholieke drankenhandelaar en wethouder, die in 1850-1851 Senaatsvoorzitter was. Steunde als liberaal lid van de Dubbele Kamer in 1848 de voorstellen tot Grondwetsherziening. Speelde na 1864 geen opvallende rol meer in de Senaat, maar was wel geregeld voorzitter van één van de Afdelingen van de Eerste Kamer.

liberaal
in de periode 1848-1872: buitengewoon lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer, voorzitter Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Dominicus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Rotterdam, 25 maart 1797

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 7 september 1872

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/8)

  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 15 december 1842 tot september 1848 (voor de steden, Rotterdam)
  • buitengewoon lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 18 september 1848 tot 8 oktober 1848 (voor Zuid-Holland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1849 tot 20 augustus 1850 (voor Zuid-Holland)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 7 september 1872 (voor Zuid-Holland)
  • voorzitter Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 15 september 1851 (benoemd bij K.B. van 4 oktober 1850)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid Raad van Commissarissen "De Nederlandsche Bank", van 20 april 1864 tot 6 september 1872

afgeleide functies, presidia etc. (2/27)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van oktober 1871 tot december 1871
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van januari 1872 tot april 1872

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/10)
  • Stemde in 1869 vóór het voorstel tot afschaffing van het dagbladzegel
  • Stemde in 1870 tegen het voorstel tot afschaffing van de doodstraf

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • In januari 1863 medeoprichter van de Nationale Levensverzekeringsbank NV te Rotterdam
  • Een zoon van hem was gehuwd met een dochter van H. van Sonsbeeck, staatsraad en minister

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.