Mr. H. Binnerts

foto Mr. H. Binnerts
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Rechter uit Heerenveen, die vierenhalf jaar liberaal Eerste Kamerlid was. Zoon van een notaris, een ambt dat hijzelf ook enige tijd vervulde. Nadien advocaat en rechter, en daarnaast lid van het College van Curatoren van de Groningse universiteit. De Kamervoorzitter herdacht hem in de Kamer als een onafhankelijk, praktisch en bescheiden lid, die aller vriendschap verwierf.

liberaal
in de periode 1916-1922: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Halbe

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heerenveen (grietenij Schoterland, Frl.), 26 oktober 1842

overlijdensplaats en -datum
Voorburg, 5 januari 1922

3.

Partij/stroming

partij(en)
Liberale Unie

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • vicepresident Gerechtshof te Leeuwarden, van 1 juli 1899 tot 1 september 1911 (eervol ontslag op verzoek)
  • advocaat en procureur te Voorburg, van 1911 tot 5 januari 1922
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 19 september 1916 tot 5 januari 1922 (voor Friesland)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/17)

  • buitengewoon lid gedeputeerde staten van Friesland, van 1915 tot 1916
  • lid Staatscommissie inzake de kerkgenootschappen (Staatscommissie-Anema), van 16 april 1921 tot 5 januari 1922

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van maart 1919 tot juni 1919
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van december 1920 tot januari 1921

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich als Eerste Kamerlid vooral bezig met koloniale zaken. Sprak een enkele keer ook over juridische onderwerpen. Voerde echter weinig het woord.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • In 1901 als eerste aanbevolen voor benoeming in de Hoge Raad, maar niet benoemd

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.