Jhr.Mr. I.L. Cremer van den Berch van Heemstede

foto Jhr.Mr. I.L. Cremer van den Berch van Heemstede
Bron: Collectie-Van Eck (Nationaal Archief)

Welgestelde Leidse advocaat en lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland die zes jaar Tweede Kamerlid voor het district Leiden was. Conservatief die zich later aansloot bij de antirevolutionairen. Was als Kamerlid tamelijk actief en sprak regelmatig bij uiteenlopende onderwerpen. Gehuwd met een Belgische van katholieken huize en later overgegaan van Nederlands-hervormd naar remonstrants.

antirevolutionair
in de periode 1873-1879: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Isaäc Lambertus

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
  • Naamswijziging bij K.B. van 18 april 1831 van "Van den Bergh" in "Van den Berch"
  • Kreeg bij K.B. van 1 januari 1842 toestemming de familienaam van zijn moeder voor zijn eigen familienaam te plaatsen

geboorteplaats en -datum
Zaltbommel, 6 januari 1811

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 2 juli 1879

begraafplaats en -datum
Utrecht, 7 juli 1879 (familiegraf)

3.

Partij/stroming

stroming(en)
antirevolutionair

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 april 1873 tot 2 juli 1879 (voor het kiesdistrict Leiden)
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 24 september 1850 tot 7 mei 1873 (1850-1871 voor het kiesdistrict Leiden, 1871-1873 voor het kiesdistrict Zoetermeer)
  • lid Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, van 5 juli 1849 tot 7 mei 1873

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/4)

  • ouderling
  • kerkvoogd

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van april 1877 tot september 1877

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer onder meer over koloniale zaken, waterstaat, onderwijs en binnenlandse zaken

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn vader was landeigenaar
  • In 1872 was zijn schoonzoon, D.J. Zubli, eerste op de voordracht voor de benoeming van Griffier van de Staten van Zuid-Holland. Vanwege verwantschap met gedeputeerde Van den Berch van Heemstede besloten Provinciale Staten een nieuwe voordracht op te stellen. Toen werd jhr. J. Röell voorgedragen en benoemd.
  • Zijn echtgenote was een kleindochter van E. Lewe van Middelstum, lid van enkele Bataafse parlementen

verkiezingen
  • Versloeg in 1873 bij tussentijdse verkiezingen H.A. Neeb (lib.) na herstemming en bij de periodieke verkiezingen na herstemming H.C. Verniers van der Loeff (lib.). Derde kandidaat was toen R.J. Schimmelpenninck van Nijenhuis (cons.).
  • Versloeg in 1877 H.A. Neeb (lib.) in de eerste stemmingsronde

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 10 september 1841

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.