J.A. (Jan) van Bennekom

foto J.A. (Jan) van Bennekom
bron: Fotobureau Stokvis

ARP-Tweede Kamerlid en gemeente- en provinciebestuurder. Zoon van gereformeerde tuinman die van onderwijzer opklom tot directeur van een kweekschool. In de Tweede Kamer welsprekend antirevolutionair woordvoerder voor Zeeland en over onderwijs en visserij. Jarenlang vooraanstaand bestuurder van de gemeente Middelburg en de provincie Zeeland. Moedig verzetsman.

ARP
in de periode 1961-1970: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Jan Alexander (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Elburg, 11 augustus 1905

overlijdensplaats en -datum
Driebergen (gem. Driebergen-Rijsenburg), 17 maart 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 februari 1961 tot 7 september 1970
  • lid Provinciale Staten van Zeeland, van 2 juni 1966 tot 5 juni 1974
  • wethouder (van sociale zaken en volksgezondheid) van Middelburg, van 6 september 1970 tot 3 september 1974

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/16)

  • vicevoorzitter Gemeenschappelijke regelingen werkplaatsen Walcheren
  • voorzitter Welzijnsraad-in-ontwikkeling te Middelburg

afgeleide functies, presidia etc.
  • voorzitter vaste commissie voor de Visserij (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 maart 1967 tot 6 september 1970
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Deltazaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1 maart 1967 tot 19 september 1967 (zonder betekenis)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met (lager en voortgezet) onderwijs, binnenlandse zaken, maatschappelijk werk en Zeeuwse aangelegenheden (waaronder visserij). Voerde voorts in 1966 het woord bij de behandeling van de ontwerp-Natuurbeschermingswet.

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was actief in het verzet. Zat vanaf 1944 ondergedoken.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.