L.F.H. (Louis) Beerenbroek

foto L.F.H. (Louis) Beerenbroek
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Limburger die zowel zitting had in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordiging als de Nederlandse Tweede en Eerste Kamer. Burgemeester van Weert en later van Roermond. In 1848 commissaris voor de verkiezingen in Limburg voor het Duitse Bondsparlement. Liet in de Eerste Kamer in de vijfendertig jaar dat hij lid was weinig van zich horen.

'pragmatisch' liberaal, conservatief (katholiek), moderaat of gematigd liberaal
in de periode 1847-1884: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Ludovicus Franciscus Hubertus (Louis)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Weert, 25 maart 1805

overlijdensplaats en -datum
Roermond, 4 mei 1884

3.

Partij/stroming

stroming(en)
liberaal (na 1848 'pragmatisch' liberaal en later conservatief)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 maart 1847 tot 1 juli 1848 (voor het hertogdom Limburg)
  • hertogelijk-Limburgs commissaris voor de Duitse hoofdzaken, vanaf 1 mei 1848
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 13 februari 1849 tot 20 augustus 1850 (voor Limburg)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 7 oktober 1850 tot 4 mei 1884 (voor Limburg)
  • burgemeester van Roermond, van 1 april 1856 tot september 1875 (benoemd bij K.B. van 8 maart 1856)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

lid college van regenten Huis van Arrest te Roermond, vanaf 5 juni 1861 (nog in 1880)

afgeleide functies, presidia etc. (2/12)
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van maart 1881 tot juni 1881
  • lid Centrale Afdeling (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van september 1883 tot april 1884

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër (2/11)
  • Stemde in 1870 tegen het voorstel tot afschaffing van de doodstraf
  • Behoorde in 1870 tot de meerderheid die bewerkstelligde dat de begroting van Nederlands-Indië werd verworpen, wat leidde tot het aftreden van minister De Waal

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was in 1848 als commissaris belast met het regelen van de verkiezing van de afgevaardigden in de Rijksdag te Frankfurt aan Mein en met het uitvoeren van het besluit tot uitvoer van paarden uit de Duitse Bondsstaten

uit de privésfeer
Zijn vader was lid van de raad van het arrondissement Roermond

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.